Minął rok odkąd Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie zainicjowała ambitny projekt Music.Multimedia.Management. Za nami kwalifikacje do ostatniego etapu szkoleń. 12 stażystów będzie współtworzyć program wydarzeń w 2022!
Bądź zawsze na bieżąco. Zapisz się do newslettera.
Aby zapisać się do newslettera wymagana jest poniższa zgoda i oświadczenie!
Na przełomie maja i czerwca 2021 r. odbyła się pierwsza część szkoleń. Studenci, absolwenci, a także praktykujący artyści i producenci z całego świata wzięli udział w darmowych kursach online w sześciu ścieżkach tematycznych. W sumie przeprowadziliśmy 35 zajęć w formie webinariów, podczas których łączyliśmy się z ekspertami z różnych stref czasowych, od zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych poprzez Islandię, Wielką Brytanię, Szwajcarię, Francję, Niemcy, Polskę, Danię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, po Wietnam i Tajwan.
Zarejestrowane webinary i wykłady masterclass są dostępne dla wszystkich zainteresowanych po zarejestrowaniu się na stronie mmmproject.eu
Spośród kilkuset osób zgłoszonych do programu, 24 uczestników zakwalifikowało się do II etapu szkoleń, co w praktyce oznaczało ich czynny udział w produkcji flagowych wydarzeń realizowanych przez partnerów projektu, w tym:
MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2021, podczas którego wystąpili tacy artyści jak Paweł Mykietyn, Extrawelt, Jonathan Stockhammer, ÉxQuartet oraz Patryk Matwiejczuk. W czwartej edycji festiwalu, podczas różnorodnych wydarzeń – koncertów, performance’u, wystawy, konferencji – zostały podjęte próby wyrażenia maksimum treści poprzez minimalną formę oraz ukazania filozofii minimalizmu z wielu perspektyw. Wszystko można zobaczyć w przygotowanym przez nas krótkim reportażu:
W ramach współpracy z TRAFO Trafostacją Sztuki, w Galerii 4 Poziom znajdującej się w Filharmonii w Szczecinie, odbyła się wystawa Mały wir na środku oceanu, która została zaprezentowana właśnie w ramach MDF Festival. Na wystawie, kuratorowanej przez Stanisława Rukszę, pokazano prace Bogny Burskiej, Rafała Jakubowicza, Jespera Justa, Patrycji Orzechowskiej, Kristiana Skylstada oraz Andrzeja Wasilewskiego.
International Lutosławski Youth Orchestra 2021, czyli niebywała okazja dla młodych muzyków do zajęcia miejsca w orkiestrze prestiżowego, symfonicznego koncertu pod kierownictwem Rune Bergmanna – Dyrektora Artystycznego Filharmonii w Szczecinie. Jak co roku, przygotowania do koncertu odbywały się w formie warsztatów pod opieką uznanych i doświadczonych muzyków orkiestrowych. Poniżej zapis transmisji live z koncertu finałowego dziewiątej edycji ILYO:
Fjord Cadenza Fetival, który odbył się między 11-15 sierpnia 2021 r. W tym czasie miało miejsce kilkanaście koncertów i wydarzeń muzycznych w niezwykłej scenerii norweskich fjordów oraz w niestandardowych przestrzeniach, jak stara fabryka czy kościół. Fjord Cadenza to wydarzenie, w którym wymiar artystyczny jest równie istotny, co jego oddziaływanie na swoich odbiorców.
Praktykanci już dali się poznać artystom i publiczności podczas tegorocznych wydarzeń, tym samym mając szansę przetestować zdobytą wcześniej wiedzę na konkretnych zadaniach. Dwutygodniowe praktyki w siedzibie Filharmonii w Szczecinie i Parterów pokazały, jak mocnym impulsem może być zetknięcie z nowym środowiskiem pracy z jednej strony, a z drugiej, otwarcie na świeżą perspektywę z zewnątrz. Zaangażowanie praktykantów w pracę projektową na tym etapie jest przygotowaniem gruntu pod ich bardziej samodzielne realizacje w drugim roku projektu. W celu lepszego przygotowania stażystów do tego wyzwania, na przełomie 2021 i 2022 odbywa się Tutoring 1:1 dla osób, które wykazały się ponadprzeciętnymi predyspozycjami, zaangażowaniem i twórczym podejściem do powierzanych zadań. Podczas trwających właśnie sesji tutoringiwych, Tutor i Stażysta wnoszą swoją wiedzę, umiejętności, doświadczenie, osobowość i charakter. Tutoring to seria indywidualnych spotkaniach w formie dyskusji, debat, mających na celu rozwój i wzmacnianie potencjału zawodowego stażysty w wybranej specjalności. Do poprowadzenia spotkań zaprosiliśmy naszych niezawodnych ekspertów: w module ARTIST MANAGEMENT – Grzegorza Kotowa, w module MUSIC EDUCATION – Annikę Kukkonen i Tuulę Jukolę-Nuortevę, w module TEAM MANAGEMENT – Rune Bergmannai Xoana Castineirę, w module SOUND – Moritza Bergfelda i Erika Valderhauga, w module LIGHT – Ellen Ruge oraz Felice Ross. Tutoring w module ART CURATION odbędzie się natomiast w późniejszym terminie zgodnie z harmonogramem wystaw w Galerii 4 Poziom.
Tymczasem Organizatorzy nie ustają w przygotowywaniu ambitnych programów artystycznych na 2022. Niebawem ruszą prace projektowe i już teraz zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach współtworzonych przez zespół M.M.M. A będą to: