Koncerty rodzinne, szkolne, spotkania z Donutą i warsztaty Raniutto. EduFilharmonia w nowym sezonie nie zwalnia tempa, a bilety można już kupować.
Czym jest EduFilharmonia?
EduFilharmonia to szeroka oferta przeznaczona dla dzieci, która łączy beztroską zabawę z edukacją muzyczną. Dla młodych melomanów to przestrzeń na doświadczenia brzmieniowe połączone ze sztuką wizualną. Dzieci i młodzież odbywają tu podróż do świata nieznanych dotąd dźwięków, poznają kompozytorów, a instrumenty muzyczne i artyści są dla nich na wyciągnięcie ręki.
Co znajdziemy w ofercie edukacyjnej w nadchodzącym sezonie 2023/2024? Koncerty rodzinne, szkolne, warsztaty Raniutto oraz wyjątkowe wydarzenia pod szyldem „Donuta zaprasza”, które na stałe wpisały się w nasz edukacyjny kalendarz.
Koncert rodzinne
Koncerty rodzinne to wydarzenia skierowane do rodzin z dziećmi, które skończyły już 6 lat. Odbywają się raz w miesiącu, zawsze w niedzielne popołudnie, a każdy z nich proponuje zupełnie inny repertuar, inną narrację i opiera się na innym temacie. Koncerty te zawsze odbywają się w złotej sali, a obsadę niezmiennie stanowi imponująco duży skład muzyków, czyli Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie.
Nowy sezon EduFilharmonii rozpoczniemy już we wrześniu koncertem w ramach
festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM.
24 września zapraszamy na koncert
„Na tropie energii | Czesław Mozil”. Będzie to muzyczna opowieść o mieszkającym w Filharmonii Utworku, który pozbawiony energii wyrusza w podróż, by ją odnaleźć.
WIĘCEJ O KONCERCIE
8 października zaś, z prawdziwym przytupem, odbędzie się premiera muzycznego spektaklu tworzonego wraz z Teatrem Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. Koncert
„Delicja” to opowieść o tym, że perfekcja nie jest drogą do szczęścia, a wszystkie emocje, nawet te pozornie niepożądane, są ważne, potrzebne i warto dawać im upust.https://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/1996-Delicja##WIĘCEJ_O_KONCERCIE
5 listopada sprawdzimy czy
„Wszystko gra?” zapraszamy na koncert-grę, w której granice światów się zatarły, a rzeczywistość pomieszała z wirtualnością. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii wykona muzykę z gier komputerowych, a my postaramy się zwrócić uwagę na problem uzależnień od gier komputerowych.
WIĘCEJ O KONCERCIE
Przypomnimy też postać Waleriana Pawłowskiego – dyrygenta, pedagoga, popularyzatora muzyki i kompozytora związanego z naszą Filharmonią. Na kanwie jego wybranych utworów i barwnego życiorysu stworzymy swobodną adaptację baśni Hansa Christiana Andersena o ołowianym żołnierzyku i papierowej tancerce. 3 grudnia koncert
„Walerian Pawłowski | Taniec na pięciolinii”. WIĘCEJ O KONCERCIE
Warsztaty rodzinne Raniutto
W przestrzeniach Filharmonii, wśród brzmień instrumentów, ze wspaniałymi prowadzącymi, najmłodsi mogą poddać się dźwiękom żywej muzyki. Raniutto stało się wręcz kultową aktywnością sobotnich poranków. Dzieci wraz z opiekunami nie tylko uczestniczą w warsztatach, ale również sami je tworzą. Jest to okazja, by przyjrzeć się instrumentom z bliska, spędzić czas w gronie innych małych melomanów, a przede wszystkim ulec terapeutycznej mocy muzyki.
Sprawdź kiedy przyjść z dzieckiem 1-2 lata na warsztaty Raniutto
Sprawdź kiedy przyjść z dzieckiem 3-4 lata na warsztaty Raniutto
Sprawdź kiedy przyjść z dzieckiem 5-6 lat na warsztaty Raniutto
Bilety na kolejne wydarzenia będą trafiały do sprzedaży z miesięcznym wyprzedzeniem.
Donuta zaprasza
Już od prawie roku Donuta na swoje wydarzenia zaprasza nie tylko przedszkolaków, uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych, ale także seniorów. Celem spotkań jest rozbudzanie wrażliwości i wyobraźni słuchaczy oraz kształtowanie umiejętności aktywnego słuchania. Klasyczny repertuar uzupełniony o treści edukacyjne jest znakomitym uzupełnieniem procesu kształcenia oraz sposobem na poszerzenie muzycznych horyzontów zarówno młodych, jak i tych starszych melomanów.
Sprawdź kiedy możesz przyjść z klasą na DoNutę
Koncerty szkolne
Koncerty szkolne to wydarzenia przeznaczone dla klas IV – VIII. Te przedpołudniowe spotkania z muzyką na żywo w wykonaniu orkiestry symfonicznej to lekcja muzyki w najlepszym wydaniu, połączona z merytorycznym komentarzem i edukacyjnym przesłaniem. Szkolne spotkania z muzyką to nie tylko koncerty, ale również spektakle otulone muzyką i wizualizacjami, które przedstawiają młodym odbiorcom temat w pełnym spektrum i w jak najbardziej przystępnej formie.
W pierwszej połowie sezonu 2024/2025 poruszymy temat naszych emocji i tego, że wszystkie one, nawet te pozornie niepożądane, są ważne, potrzebne i warto dawać im upust. Zwrócimy też uwagę na na problem uzależnień od gier komputerowych i tego, jak niebezpieczne może być uciekanie w wirtualny świat.
Sprawdź terminy koncertów szkolnych
Rezerwacje i sprzedaż biletów
Od 1 do 31 lipca budynek będzie zamknięty dla odwiedzających. Nieczynna będzie także kasa. Osoby zainteresowane zakupem biletów zapraszamy na naszą stronę internetową, na której bilety na koncerty w nadchodzącym sezonie można kupować całodobowo.
Bilety na koncerty szkolne można rezerwować drogą mailową pod adresem
kasa@filharmonia.szczecin.pl.
Pamiętajcie, że jeśli nie możecie akurat być z nami w Filharmonii, zapraszamy Was bardzo serdecznie na nasz kanał YouTube (link:
youtube.com/edufilharmoniaszczecin). Tam znajdziecie archiwalne koncerty, materiały warsztatowe i wiele innych informacji.