Zostań wolontariuszem w Filharmonii!

NEWS | 24-08-2023
Jeżeli ukończyliście 13 lat, kochacie muzykę i chcielibyście złapać „nieco” insiderskiego doświadczenia w jednej z najważniejszych instytucji kultury w Polsce – nasza oferta jest właśnie dla Was! Nabór do grup wolontariuszy rozpocznie się już 1 września i potrwa do 22 września.

CO OFERUJEMY?

Filharmonia w Szczecinie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych instytucji kultury w Polsce i Europie. W ramach wolontariatu, zależnie od Waszych zainteresowań, będziecie uczestniczyć w procesie przygotowań i produkcji najprzeróżniejszych wydarzeń, w których udział wezmą ważne nazwiska z zakresu muzyki i sztuki, z kraju i ze świata.

Aktywny udział w organizacji koncertów, spotkań, wernisaży, warsztatów i festiwali, a przede wszystkim zdobycie kierunkowego doświadczenia, to rzecz nie do przecenienia dla osób wiążących swoje zainteresowania lub karierę z animacją kultury, edukacją muzyczną, sztukami wizualnymi lub obsługą sceny czy realizacją dźwięku.

Dołączenie do grup wolontariuszy gwarantuje możliwość uczestnictwa w wybranych obszarach działań instytucji pod okiem naszych specjalistów, realizacji własnych pomysłów i współtworzenia „osobowości” Filharmonii.

WYPEŁNIJ FORMULARZ REKRUTACYJNY

PRZECZYTAJ REGILAMIN WOLONTARIATU

KOGO POSZUKUJEMY?

• pasjonatów kultury i sztuki (zwłaszcza muzyki), zaangażowanych, otwartych, rzetelnych, kreatywnych i ciekawych świata;
  • organizacyjnych czarodziejów, majsterkowiczów lub technologicznych „złotych rączek”;
  • studentów kierunków artystycznych, technicznych, pedagogicznych i… wszelkich innych. Jeżeli chcecie do nas dołączyć, a Wasza edukacja dotyczy innych zakresów i tak coś wymyślimy!;
  • uczniów starszych klas i klas z wolontariatem, młodzieży, dorosłych i seniorów.
Nasza propozycja kierowana jest do osób, które ukończyły 13 rok życia. W przypadku zgłoszeń osób niepełnoletnich potrzebna będzie zgoda opiekuna.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

Wolontariusze w Filharmonii będą współpracować z poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi, pośród których możemy wyszczególnić takie grupy jak:
  • Sekcja Wydarzeń Artystycznych – produkcja i obsługa widowni podczas koncertów, wystaw i innych wydarzeń, asystowanie Artystom podczas pobytu w Filharmonii;
  • Centrum Edukacji – udział w zwiedzaniu Filharmonii, wydarzeniach i warsztatach dla dzieci, praca z zasobami Fonoteki (to taka biblioteka z książkami, płytami CD, winylami, czasopismami i zbiorami nutowymi), organizacja i promocja festiwali, w tym Święta Muzyki;
  • Sekcja Techniczna – obsługa scen, galerii, oświetlenia, realizacji audio i video oraz streamingów;
  • Centrum Informacji i Promocji – udział w akcjach promocyjnych, kreowanie wizerunku Filharmonii na zewnątrz oraz pomoc w obsłudze Melomanów, np. poprzez infolinię.

JAKIEŚ PYTANIA? 😊

W nadchodzącym sezonie artystycznym grupy wolontariuszy będą koordynowane przez nasze dwie koleżanki – Natalię Maciejczak i Julię Hałas.

Jeżeli chcielibyście o coś zapytać możecie śmiało pisać na adres wolontariat@filharmonia.szczecin.pl.

Pierwsze spotkanie planowane jest na 27 września o godz. 17:00.

Chodźcie do nas!

FORMULARZ REKRUTACYJNY