Współpraca na najwyższych obrotach

NEWS | 13-07-2018
Trzy sezony pełne intensywnej współpracy, mnóstwo niezwykłych koncertów, wspólnych projektów, konkursów dla melomanów, a już we wrześniu premiera nietypowego, bo napisanego na podstawie dźwięków naszego miasta, utworu „The Sound of Szczecin”. Wszystko to dzięki i przy współpracy z oficjalnym partnerem Filharmonii – Dealerem BMW Bońkowscy.
Współpraca Filharmonii w Szczecinie i Dealer BMW Bońkowscy rozpoczęła się w sezonie 2015/2016. Wtedy po raz pierwszy przekazano nam do dyspozycji samochód, który miał zapewnić komfort podróży do Filharmonii największym gwiazdom, ale i melomanom. Dzięki konkursowi, który ogłosiliśmy melomani z województwa mogli wygrać bilety oraz przejazd do Filharmonii i powrót do domu luksusową limuzyną marki BMW – auto pokonało w tym czasie setki kilometrów, by nasi słuchacze komfortowo i bezpiecznie dotarli na wybrane koncerty.

Ale nasza współpraca z Dealer BMW Bońkowscy, to nie tylko samochody. Od trzech sezonów BMW to także sponsor cyklu ESPRESSIVO, w ramach którego na scenie Filharmonii w Szczecinie mogły pojawić się najznakomitsze gwiazdy sceny jazzowej z Polski i ze świata. Take 6, Al Jarreau, Włodek Pawlik, Greg Osby, Jaskułke Trio, Gregory Porter, Tomasz Stańko i inne wspaniałe nazwiska już za nami, a przed nami Vein Trio, Norbotten Big Band czy Adam Bałdych.

BMW i Filharmonię w Szczecinie łączy także nowatorskość i kreatywność w podejściu do swoich działań. Dlatego postanowiliśmy połączyć siły podczas realizacji wyjątkowego przedsięwzięcia, jakim jest stworzenie dźwiękowego obrazu naszego miasta. 17 i 18 kwietnia na ulicach Szczecina mogliśmy spotkać oryginalnie oznakowane auta elektryczne BMW, prowadzone przez znanych szczecinian, które rejestrowały dźwięki Szczecina. „The Sound of Szczecin”, to utwór, który swoją premierę będzie miał podczas finałowego koncertu festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM, 23 września o godz. 19.00 w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

Miłą niespodzianką dla klientów BMW Bońkowscy mogą też być muzyczne upominki – płyty Klubowy Paprykarz i Oranżada, zarejestrowane podczas dwóch ubiegłorocznych koncertów w Filharmonii w Szczecinie. Płyta „Na dzień” (biała) prezentuje nowe brzmienie jazzu i piosenki. W klimat niewinnych czarodziejów wprowadza nas Warszawska Orkiestra Rozrywkowa wraz z Gabą Kulką i Michałem „Buniem” Skrokiem. Album jest pełny kojącego grooveu, swingu i bossa novy. Na płycie „Na noc” (czarnej) pojawia się nowe brzmienie big beatu – psychodeliczny, funkowy puls przebijający się przez kolorowe dźwięki nocnego klubu. W świat migocących neonów wprowadza nas Old Skull Hippie Combo wraz z wokalistami: Belą Komoszyńską, Mariką, Misią Furtak, Natalią i Pauliną Przybysz, Natalią Sikorą, Olafem Deriglasoffem, Michałem Kowalonkiem, Skubasem, Krzysztofem Zalewskim i Piotrem Ziołą. Albumy, choć niezależne, wzajemnie się uzupełniają tworząc „muzyczny dzień” i doskonale sprawdzą się podczas jazdy samochodem – zarówno w mieście, jak i na długich trasach.

Elegancja, nowoczesność, design, kreatywność, nowatorskie pomysły i rozwiązania – wspólnie z Dealer BMW Bońkowscy od trzech sezonów udowadniamy, że możliwa jest współpraca na różnych płaszczyznach i w różnych dziedzinach. Zapraszamy Państwa na kolejny sezon artystyczny i obiecujemy, że muzycznych, jazzowych, i nie tylko wrażeń nie zabraknie.